Włącz formę

O nas

Zajmujemy się przetwórstwem tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Nieprzerwanie od 40 lat zamieniamy granulki tworzywa w to, czego potrzebują nasi Klienci.

Przetwarzamy szeroką gamę surowców  realizując zlecenia między innymi dla branży artykułów gospodarstwa domowego, budowlanej, kosmetycznej, reklamowej, automotive, filtracyjnej, elektronicznej czy wyposażenia wnętrz.

Nasza otwartość na wyzwania, wysoka jakość produkcji, nowoczesny park technologiczny i fachowy zespół dają pewność realizacji nawet najbardziej nietypowych zleceń.

 

Nasza misja

Jako wiodący, regionalny producent wyrobów z tworzyw sztucznych wykorzystujemy nowe technologie i realizujemy inwestycje poprawiające jakość pracy i procesy produkcyjne. Wykonujemy najbardziej nietypowe i trudne projekty zachowując najwyższe standardy jakościowe.

Jesteśmy blisko naszych Klientów, inspirujemy do działania, wspieramy wiedzą i sprawdzonymi rozwiązaniami.

Znając i rozumiejąc potrzeby naszych Klientów w zakresie wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych, pomagamy im w uzyskaniu zadowolenia i przewagi konkurencyjnej na rynku. Tworzymy produkty najwyżej jakości i trwałości. Rozwijamy naszą ofertę, podejmujemy nowe wyzwania jednocześnie stosując zasadę fair play. Kładziemy nacisk na wspólny rozwój i partnerstwo w biznesie. Działamy odpowiedzialnie, dbając o współpracowników oraz środowisko. Realizujemy program dobrych praktyk i kultury pracy w przedsiębiorstwie.

Wartości, którymi kierujemy się, aby osiągnąć nasze cele to: otwartość, zaangażowanie, odpowiedzialność i uczciwość.

Nasze cele

Rodzinna tradycja

Po dziś dzień nasza firma zachowała swój rodzinny charakter co wyróżnia ją spośród innych przedsiębiorstw. Każdego dnia dbamy o dobrą atmosferę w pracy, co owocuje zaangażowaniem pracowników i ich wieloletnim stażem w naszych szeregach.

 

Dbałość o środowisko

Mając na uwadze ograniczone złoża surowców naturalnych oraz dbając o środowisko pracujemy na nowoczesnych i energooszczędnych maszynach. Nasz zakłada zasila własna instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kW. Dzięki inteligentnemu gospodarowaniu i przetwarzaniu materiałów z recyklingu minimalizujemy wpływ szkodliwych substancji na środowisko, dbając jednocześnie o nasze otoczenie.

 

Silna marka poprzez długoletnie relacje z Klientami

Po pierwsze klient. To zasada, której trzymamy się od początku działalności. Upraszczamy procedury, badamy zadowolenie klienta, badamy jego zadowolenie z jakości wytwarzanych produktów.

 

Wysokie kompetencje dla niezmiennej jakości

Uczestniczymy w szeregu szkoleń, zarówno z dziedzin technicznych, jak i interpersonalnych i sprzedażowych. Modyfikujemy procedury i dostosowujemy procesy, aby utrzymać wysoką jakość produkcji 

 

Nasza siedziba

Lubimy produkować w Polsce.

Nasza siedziba mieści się w Murowanej Goślinie koło Poznania, w dobrze skomunikowanym obszarze. Ta lokalizacja pozwala nam realizować zlecenia bez obaw o odległość. Mamy wszędzie blisko.

Nasz nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni 2.200 m2 mieści dział produkcji z pełnym zapleczem technologicznym, specjalnie wydzieloną pakownię, magazyn wysokiego składowania oraz część biurową z komfortowym zapleczem socjalnym.

Przełącz się

NA WYŻSZY POZIOM

DOSTAWCA / ODBIORCA

Jeśli jesteś dostawcą lub odbiorcą wyrobów z tworzyw sztucznych i poszukujesz rzetelnego, doświadczonego producenta, napisz do nas śmiało!

Przygotujemy dla Ciebie ofertę produkcji usługowej na powierzonych formach, a w razie potrzeby zapewnimy magazynowanie i serwis Twoich narzędzi.

DYSTRYBUTOR

Jeśli planujesz dystrybucję artykułów z tworzyw sztucznych według Twojego innowacyjnego konceptu –
bez obaw pisz do nas!

Pomożemy Ci na każdym etapie przedsięwzięcia – od projektu, poprzez wycenę i wykonanie narzędzia, aż po uruchomienie produkcji w naszej wtryskowni.

Poznaj naszą ofertę

W Twojej głowie pomysły formują się nieustannie? Towarzyszą im: forma, wizja i koncepcja? Brak im elementu łączącego, który włączy realizację? Zatem czas zdefiniować jego formę w rzeczywistości!

Wybierz czego potrzebujesz:

Produkcja

Masz pomysł, wizję, koncept? Potrzebujesz wsparcia w realizacji projektu? Świetnie, że tutaj trafiłeś!

Pomagamy w realizacji!

Pakowanie

W kompletacji i pakowaniu osiągnęliśmy najwyższy poziom szybkości i sprawności w działaniu.

Niemożliwe jest możliwe!

Projektowanie

Od pomysłu do gotowego produktu. Projektujemy: produkty, opakowania i wszystko czego potrzebujesz.

Kreujemy trendy.

Magazynowanie

700 miejsc paletowych w systemie wysokiego składowania.


Pełna obsługa magazynowa.

Nasza historia

1982 - start działalności

początki

_________________

Przetwórstwa tworzyw sztucznych uczyliśmy się „od kuchni.” Początki naszej historii sięgają lat 80-tych, kiedy w sąsiednich Owińskach rozpoczęła się produkcja przyborów kuchennych i innych drobnych artykułów takich jak…. wzmacniające narożniki do walizek. Tak zrodziła się nasza rodzinna firma założona przez Wiesławę i Andrzeja Majchrzaków. Właściciele od początku stawiali na ukierunkowanie się na Klienta przy zmniejszeniu formalności. Ich wewnętrzna odwaga, otwartość w działaniu oraz chęć podejmowania wyzwań przyczyniły się do dynamicznego rozwoju działalności w mało wówczas znanej branży przetwórstwa tworzyw termoplastycznych.

Już wyjaśniamy co to takiego:

Przetwórstwo wtryskowe to proces polegający wtryśnięciu uplastycznionego tworzywa do formy, która odzwierciedla konkretny, oczekiwany przez Klienta kształt. Np. popularne łyżki, łopatki i szpatułki kuchenne są wytwarzane właśnie tą metodą.

1982 - start działalności

2000 - inwestycje w technologię

technologia

Wszystko blisko Ciebie

Stopniowo, wraz z rozwojem technologii i rosnącym zapotrzebowaniem na rynku, zaczęliśmy automatyzować procesy i unowocześniać park maszynowy. Zdobyta wiedza, doświadczenie i fachowy zespół specjalistów pracujących u nas od wielu lat, przyciągnęły licznych polskich i zagranicznych kontrahentów.

2000 - inwestycje w technologię

2004 - intensywny rozwój

rozwój

Dynamiczny rozwój – elastyczna oferta

Wraz z oczekiwaniami rynku oraz dynamicznym wzrostem zainteresowania oferowanymi wyrobami, w 2004 roku, powstała nowa marka: „MS Tworzywa do domu” kierowana przez Bartosza Majchrzaka.

To był okres skupienia się na rozbudowie oferty i innowacyjnych projektach.  

 

2004 - intensywny rozwój

2020 - nowy zakład produkcyjny

nowe otwarcie

Europejska jakość – polska tradycja

W 2020 roku przeprowadziliśmy się do nowo powstałego zakładu w Murowanej Goślinie. Zaplecze produkcyjne w nowej siedzibie to stanowiska wtryskowe wyposażone w nowoczesne urządzenia peryferyjne takie jak: manipulatory, suszarki, podajniki i mieszalniki, przenośniki taśmowe i regulatory temperatur form. Obecnie przetwarzamy szeroką gamę tworzyw takich jak: PP, PA, SAN, POM, ABS, PS, PC, PBT, PVC. 

2020 - nowy zakład produkcyjny

2021 - nowe wyzwania

wyzwania

Nowe wyzwania – szybkość działania

W 2021 roku założyliśmy spółkę FORMSON sp. z o.o., która przejęła działalność operacyjną rodzinnych firm, scalając produkcję, dystrybucję i działalność usługową. Spółka FORMSON sp. z o.o. powstała jako odrębny podmiot prawny, aby przypieczętować zmianę pokoleniową,  odzwierciedlić rozwój i zapewnić trwałą stabilność. Jednak korzenie i wartości leżące u podstaw rodzinnego biznesu zachowały swój status.  Chociaż zmieniliśmy się na papierze, obsługa i wsparcie dla naszych Klientów pozostały niezmienne.

2021 - nowe wyzwania

2022

przyszłość

Jaką historię napiszemy razem ?

Sprawdź nas!

2022

Formson w liczbach

0

doświadczonych pracowników

0

lat doświadczenia 2 pokolenia

70

własnych form

100

własnych produktów

12

wtryskarek

2200

metrów powierzchni zakładu

700

miejsc paletowych

Dlaczego my ?

TRADYCJA

pielęgnujemy polskie tradycje jednocześnie dbając o europejską jakość
u Nas zawsze jakość idzie w parze z najlepszą ceną
cenimy polskie korzenie w naszej działalności
jesteśmy niedużą firmą z wielkimi możliwościami
mamy ponad 40-letnie doświadczenie w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych

PASJA

kochamy wyzwania jakie stawiają przed nami Klienci
zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów
słuchamy naszych Klientowi dbamy o relacje

KOMPETENCJE

realizując projekt myślimy wielowątkowo
jesteśmy kreatywni i otwarci na współpracę
stawiamy na ciągły rozwój i innowacje
jesteśmy elastyczni
stale podnosimy swoje kwalifikacje

ZAANGAŻOWANIE

nie obawiamy się odległości, zawsze mamy blisko
cenimy równość w biznesie i uczciwą współpracę
dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym
produkujemy wyłącznie z najwyższej jakości materiałów
wspieramy pokolenia młodych specjalistów
oferujemy pełen wachlarz usług peryferyjnych
dbamy o naszych pracowników, środowisko i wysoką kulturę organizacji

Porozmawiajmy

Chętnie porozmawiamy o Twoich projektach, pomysłach. Doradzimy i wdrożymy je w życie!

0

doświadczonych pracowników

0

lat doświadczenia 2 pokolenia

0

metrów powierzchni zakładu

0
doświadczonych i z zaufanych pracowników
0
lat doświadczenia, dwa pokolenia
0
godzinna praca zakładu
0
zadowolonych klientów
0
własnych produktów
0
własnych form
0
wtryskarek o sile zwarcia od 60 do 320 ton z całym osprzętem
0

metrów2 powierzchni naszego zakładu

0
miejsc paletowych
0
kW własnej instalacji fotowoltaicznej
0

miejsc paletowych

Dlaczego my?